All: 2010-10

<-- 2010-09 --- 2010-11 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

LLF (FRI) 10/01/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Nahomi vs Reyna Vampira
2) Dark Fantasy vs Angelica, La Rebelde, La Chacala, Hija de Karonte, Maligna, Violeta, Dama de Hierro, La Bandida, Lady Puma, ? [royal rumble]
3) Diana La Cazadora & La Justiciera vs Flor de Loto & La Tigresa

CMLL (FRI) 10/01/2010 Arena México [@cmllmagazine, Cesar, Notimex, SuperLuchas]
Attendance: 6500
1) Astro Boy & Metálico b Camorra & Semental
2) Ángel Azteca Jr., Ángel de Oro, Ángel de Plata b Cancerbero, Raziel, Virus
3) Shigeo Okumura b Diamante [lightning] *
4) Averno, Ephesto, Mephisto b La Máscara, La Sombra, Máscara Dorada *
5) Blue Panther, Hijo del Fantasma, Strong Man b Jushin Lyger, Terrible, Texano Jr. *
6) Mr. Niebla, Negro Casas, Rey Bucanero b Charly Manson, Mr. Águila, Volador Jr. *

indy (FRI) 10/01/2010 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California [DJ Spectro]
Attendance: 3500
1) Astucia b Felino Salvaje
2) Lady De b Mariposa Rosa
3) Abejorro, Black Silver Jr., Kenoe b Astucia, Mofles, Pensamiento Negro II
4) Camaleón Negro, Viento, Zarco vs Classico, Transformer, X-Torm Zarco, Viento y Camaleon Negro vs Kannoe, Clasico y X-Torm (posted by THEFANTJ)
5) Ángel Metálico, Éxtassis, Horus (TJ), Zaeta b Maquiavélico, Mr. Maldito, Platino, Tony Casanova Mr. Maldito, The Platino, Tony Cassanova y Maquiavelico vs Angel Metalico, Horus, Extassis y Zaeta (posted by THEFANTJ)
6) El Hijo de Rey Misterio, Horus (TJ), Huracán Ramírez DQ Fishman Jr., Hijo de Ángel Blanco, Mr. Tempest
7) Dos Caras Sr., Solar I, Súper Astro DQ Black Terry, Kendo, Negro Navarro Solar, Super Astro y Dos Caras vs Negro Navarro, Black Terry y Kendo (posted by THEFANTJ)

source: http://1.bp.blogspot.com/_1KAZfzYI0-g/TJpey0ZV8_I/AAAAAAAAGdY/Arbr0k200tg/s1600/Heroes+Inmortales.jpg

(1.bp.blogspot.com)

AAA TV (FRI) 10/01/2010 Centro de Convenciones, Ciudad Madero, Tamaulipas [@Lucha_Libre_AAA, @Perrosdelmalmex, Black Terry Jr., Estrellas del Ring, Mi Lucha Libre, MT]
***Heroes Inmortales IV***
1) Arsenal, Black Master, Sadico (Madero) b Baby Lover, Disturbio Ledesma, Okuzono
2) Crazy Boy, Esther Moreno, Octagoncito, Pasion Kristal b Jennifer Blake, Mini Psicosis, Tigre Cota, Yuriko
3) Takashi Sugiura b Chessman [GHC HEAVY]
4) Fabi Apache & Pimpinela Escarlata b Alex Koslov & Christina Von Eerie © [AAA MIXED TAG] *  (posted by thecubsfan)
5) Joe Lider & Nicho el Millionario b Damián 666, Halloween, Konnan [hardcore] *  (posted by thecubsfan) Héroes Inmortales IV - AAA Rewind  - Octubre 2010 (posted by luchalibreaaatv)
6) Aerostar b Chris Stone, El Elegido, Laredo Kid, Decnnis, Alan Stone, Billy Boy, Súper Fly [Copa Antonio Pena, hair] *  (posted by thecubsfan)
7) Dr. Wagner Jr. © b Silver Kain [AAA HEAVY] *  (posted by thecubsfan) Héroes Inmortales IV - AAA Rewind  - Octubre 2010 (posted by luchalibreaaatv)
8) El Mesías b el Hijo del Perro Aguayo *  (posted by thecubsfan)
9) Cibernético, Heavy Metal, La Parka Jr., Octagón b Electroshock, Hernandez, LA Park, Zorro [cage] * Héroes Inmortales IV - AAA Rewind  - Octubre 2010 (posted by luchalibreaaatv) Part 1 (posted by thecubsfan) Part 2 (posted by thecubsfan)

Laredo (FRI) 10/01/2010 Salon Atlantico, Houston, Texas
1) Nacho Libre & Tomahuck vs Caballero Star & Gran Burtus
2) Bestia Nocturna & Terror Negro vs Mr. ATL & Puma del Norte
3) Dark Energy vs Brindys del Aire [UWF ?]
4) Máscarita Sagrada & Octagoncito vs Pequeño Violencia & Pierrothito

indy (SAT) 10/02/2010 Arena Lopez Mateos [Al Filo del Ring]
1) Astro Boy II, Hijo del Pantera, Máscara Oriental, Sairus (Aficion) b Chapuline Negro, Epidemia, Heavy Boy, Zeus Jr.
2) Chucho el Roto, Iron Love, Yakuza b Mohicano I, Mohicano II, Rey Mohicano
3) Águila Solitaria, Pantera, Robin Maravilla b Rey Krimen, Sepulturero I, Terry 2000
4) Súper Muñeco, Súper Pinocho, Súper Ratón DQ Bronco (UWA), Rocky Santana, Romano García
5) Blue Panther, Mil Máscaras, Rambo, Scorpió Jr. b Gran Alebrije, Histeria II, Monsther, Psicosis II

indy (SAT) 10/02/2010 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Sangre Latina vs El Marino
2) Rey Negro vs Despiadado
3) Mr. Kimbo & Skalibur vs Humilde & Príncipe Guerrero
4) Caballero Azteca vs Rey Cobra [BC MIDDLE]

CMLL (SAT) 10/02/2010 Arena Neza [The Gladiatores]
1) Chacalo, Mun-Ra, Reptilo b Ambar, Hermano Muerte II, Hermano Muerte III
2) Chico Che, Infinito, Príncipe Neza b Carta Brava Jr., Chamaco Davila, Vampiro Metálico
3) Starman, Ultraman, Ultramán Jr. b Dr. X, Skándalo, Último Samurai
4) Hijo del Fantasma, Máscara Dorada, Stuka Jr. b Arkángel de la Muerte, Misterioso Jr., Sangre Azteca
5) Felino, Mr. Niebla, Negro Casas DQ Dragón Rojo Jr., Héctor Garza, Olímpico

indy (SAT) 10/02/2010 Deportivo Colinas del Sur, Morelia, Michoacán [lucha libre morelia (1), lucha libre morelia (2), lucha libre morelia (3), lucha libre morelia (4)]
1) Aracnido & Eclipse b Baby Boy & the Wolf
2) Legion & Poison b El Tigre & Fulgor
3) Dath Maut & Obituary Jr. b Arhgo & Danger
4) Obituary Sr. & Príncipe Sayri b Ángel Dorado II & Ángel Dorado Jr.

DTU (SAT) 10/02/2010 Feria Celco Huixquilucan, Huixquilucan, Hidalgo [Black Terry Jr., Estrellas del Ring, Mi Lucha Libre]
1) Ángel Oriental & Jhonky vs Flecha Azul & Soldado Infernal Nuevos talentos DTU feria extrema en Huixquilucan 2 de octubre 2010 (posted by videonemesis)
2) Tacubo b Imperial, Fly Star, Lobo Metálico, Muerte Bucanera, Cíclope, Pequeño Cobra
3) Hormiga & Zumbi b Dinamic Black & Tigre Cota and Flamita & Tribal DTU feria extrema en Huixquilucan triangular de parejas 2 de octubre de 2010 (posted by videonemesis)
4) Extreme Tiger b Aero Boy, Eterno, Daga DTU Lucha Extrema Aerea Huixquilucan 2 de octubre 2010 (posted by videonemesis)
5) Violento Jack b Paranoiko Lucha Extrema Ultraviolenta DTU Paranoiko VS violento Jack (posted by videonemesis)
6) Silver King & Último Gladiador b Crazy Boy & Joe Lider

AAA (SAT) 10/02/2010 Fortín de las Flores, Veracruz [El Mundo de Cordoba]
1) Crazy Star, Duende Acosta, Tony Acosta b Índio Salvaje, Infierno Negro, Súper Orión Jr.
2) Pantera, Ringo Acosta, Rockero Tri b Demonio Rojo, Lazzer Man, Súper Orión
3) Fabi Apache & Mari Apache b Christina Von Eerie & Jennifer Blake
4) El Mesías & La Parka Jr. b Electroshock & Zorro

indy (SAT) 10/02/2010 Gimnasio Macro Body Express, Guadalupe, Nuevo León
1) Cuervo Celestial & Star Blazer vs Black Metal & Chico de Barrio
2) Desfario & Mr. Vega vs Black Soul & Titanic
3) Angelica & Nahomi vs Hija de Karonte & Princesa Sugheit
4) Apóstol, Corazón Adicto, Sky vs Caos, La Chona, Orquídea Negra
5) Ángel del Especial, Diluvio Negro I, Tigre Universitario vs Anibal el Vampiro, Karonte, Monje Negro Jr.

TG POWER (SAT) 10/02/2010 Gimnasio TG Power, Tijuana, Baja California
1) Loco man & Ultra Estrella vs Moloch & Silver Star Moloch y Silver Star vs Loco Man y Ultra Estrella (posted by THEFANTJ)
2) Flecha Roja & Psicomantia vs Kanalla & Pensamiento Negro II Kanalla y Pensamiento Negro II vs Psico Mantis y Flecha Roja (posted by THEFANTJ)
3) Ángel Metálico & Black Spider vs Mr. Maldito & Wama Mr. Maldito y Wama vs Black Spaider y Angel Metalico (posted by THEFANTJ)
4) Diamantina, Mr. Tempest, Venum Black vs Espectro Jr. II, Hijo de Espectro II, So Cal Crazy Venum Black, Mr. Tempest y Diamantina vs Hades, Hijo del Espectro 2do y Espectro 2do jr (posted by THEFANTJ)

CMLL (SAT) 10/02/2010 location unknown, Iztapalapa, Distrito Federal
1) Felino, Puma King, Tiger Kid vs Brazo Metálico, Sensei, Valiente Felino,Tiger Kid, Puma kid V.S Valiente, Sensei, Brazo Metalico. (posted by Fhernando Viçente Reyes)

indy (SAT) 10/02/2010 Unidad Deportiva Villa de Tamatán, Ciudad Victoria, Tamaulipas
1) Black Power, Dinky Jr., Red Dragón vs El Mercenario, Goliat, Rudy González
2) Comando Extremo, Rocker Boy, Tremors vs Gardenia Azteca, Rosa Salvaje, Súper Vaquero

JUBA (SUN) 10/03/2010 Aragon Music Hall, Pharr, Texas [Salinas Promotions]
1) Black Venom & Pirata Morgan b El Payaso & Silver Star
2) Eagle Fire b Electro
3) Tiger King & Wolverine b KluKluxKlan I & KluKluxKlan II
4) Hijo del Índio & Medico Jr. vs Pantera (NL) & Rocker Boy
5) Asterisco Jr., El Hijo Del Santo, Magnífico b Imagen de Oro, Maldición, Spawn

indy (SUN) 10/03/2010 Arena Aficion [Hidalgo Sport]
1) Radical vs La Krysy
2) El Kayser vs Sacristán del Diablo
3) Chester vs Blue Prince
4) Andrés Robles & Gato Negro vs Guerrero Suicida & Karis la Momia
5) El Exótico, Nezzug, Templario b Colmillo Blanco, El Silencioso, Hannibal

CMLL (SUN) 10/03/2010 Arena Coliseo [@cmllmagazine]
1) Cholo & Mortiz b Metatrón & Tijuana Joe
2) Dalis la Caribeña, Goya Kong, Luna Mágica b La Seductora, Princesa Blanca, Zeuxis *
3) Nitro & Skándalo b Ángel Azteca Jr. & Guerrero Maya Jr. [eightfinal, Arena Coliseo TAG, #1 Contenders] *  (posted by thecubsfan) battle royal (posted by thecubsfan)
4) Ángel de Oro & Ángel de Plata b Artillero & Súper Comando [eightfinal, Arena Coliseo TAG, #1 Contenders] *  (posted by thecubsfan)
5) Pegasso & Rey Cometa b Durango Kid & Escorpión [eightfinal, Arena Coliseo TAG, #1 Contenders] *  (posted by thecubsfan)
6) Euforia & Nosferatu b Molotov & Sensei [eightfinal, Arena Coliseo TAG, #1 Contenders] *  (posted by thecubsfan)
7) Ángel de Oro & Ángel de Plata b Nitro & Skándalo [quarterfinal, Arena Coliseo TAG, #1 Contenders] *  (posted by thecubsfan)
8) Euforia & Nosferatu b Pegasso & Rey Cometa [quarterfinal, Arena Coliseo TAG, #1 Contenders] *  (posted by thecubsfan)
9) Ángel de Oro & Ángel de Plata b Euforia & Nosferatu [semifinal, Arena Coliseo TAG, #1 Contenders] *  (posted by thecubsfan)
10) Máximo & Valiente b Shigeo Okumura & Yoshihashi
11) Atlantis, Dragón Rojo Jr., Último Guerrero DQ La Máscara, La Sombra, Máscara Dorada *

indy (SUN) 10/03/2010 Arena Coliseo Chihuahua, Chihuahua, Chihuahua
1) The Crow & Trucker vs Dragón Boy & Rojo Vivo
2) Black Master vs Misterio, Punisher, Alex Star
3) Tigre del Ring vs Chabela La Atrevida
4) Necropsia & Verdugo vs Darkness & Nebula

CMLL (SUN) 10/03/2010 Arena Coliseo Guadalajara [Fuego en el Ring]
1) Javier Cruz Jr. & Thunder Boy b Metalik & Templario
2) Silueta b Princesa Maya
3) Amapola, Estrellita, La Comandante b Dark Angel, Lluvia, Marcela
4) Felino © b Gallo [OCCIDENTE LH]
5) Mr. Niebla, Negro Casas, Psicosis b Hijo del Fantasma, Sagrado, Toscano

indy (SUN) 10/03/2010 Arena El Bombero, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Extreme Wolf & Flama Solar vs Black Excalibur & Psiquiatrico
2) Ángel Eterno & Caballero Azul vs Black Venus & Loco Salvaje jr.
3) Cósmico, Magnífico, Ónix vs Coyote, Killer, Maldito
4) Avispón Verde Jr., Dancing Boy, Latino vs Carnicero de Texas, Jivaro Jr., Silver Kat
5) Aeroe, Génesis Jr., Último Vikingo vs Anima II, Estrella Roja II, Pantera Asesina

indy (SUN) 10/03/2010 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [Estrellas del Ring]
1) Slayer Boy b Aladino
2) Cyberpayaso & Misionero b Homicida & Neurosis
3) Dama de Hierro & Princesa Sugheit DQ La Chacala & Poly Star
4) Hijo de el Espanto II & Titanic L Delirio, Dralion, Furor, Galactar, Mortifero, Vértigo [ruleta de la muerte, torneo]
5) Titanic b Hijo de el Espanto II [ruleta de la muerte, final, NORTH LH]

IWRG (SUN) 10/03/2010 Arena Naucalpan [Black Terry Jr., Espaldas Planas, Estrellas del Ring, La WagnerMania, The Gladiatores]
1) Eterno & Último Gladiador b Aeroboy & Violento Jack and Daga & Tribal
2) Mini Abismo Negro & Sexy Star b Fabi Apache & Máscarita Divina
3) Monster Clown, Murder Clown, Psycho Clown b Pasion Kristal, Pimpinela Escarlata, Polvo de Estrellas
4) Crazy Boy & Joe Lider b Chucho el Roto & Iron Love [Guerra de Empresas, quarterfinal] *
5) Electroshock & Silver Kain b Bestia 666 & Damián 666 [Guerra de Empresas, quarterfinal] *
6) Electroshock & Silver Kain b Crazy Boy & Joe Lider [Guerra de Empresas, semifinal] *
7) Hijo del Cien Caras & Máscara Año 2000 Jr. b Dr. Wagner Jr. & La Parka Jr. [Guerra de Empresas, semifinal] *
8) Hijo del Cien Caras & Máscara Año 2000 Jr. b Electroshock & Silver Kain [Guerra de Empresas, final] *

CMLL (SUN) 10/03/2010 Arena Pavilion del Norte, Saltillo, Coahuila [SL388]
1) Lince de Oro b Tormento Negra
2) Erick el Rojo & Skam 13 b Guerrero del Ring & Hijo del Guerrero Negro
3) Ángel Volador b Eclipse [hair]
4) Green Demon b Súper Parka
5) Metro & Stuka Jr. DQ Misterioso Jr. & Sangre Azteca

LLII (SUN) 10/03/2010 Club Woodies, Escondido, California
1) Black Mamba & Poison vs El GUerrillero & Súper Comando (Cal)
2) Maravilla Azul & Mexus vs Amneias & Hades
3) Blood Eagle & Solar I vs Negro Navarro & Steve Pain
4) Dos Caras Sr., Horus (TJ), Socal Crazy vs Ángel Blanco Jr., Maquiavélico, Tony Casavova

PROLLM (SUN) 10/03/2010 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México [SL385]
1) Albatros, Aramis, Drigger b Marduk, Niño de Fuego, Rey Dinámico
2) Impulso & Ztizan b Forastero & Wotan
3) Cyborg, Oficial 911, Oficial AK47 b Epidemia, Justiciero, Rey Gato
4) Epidemia, Judas el Traidor, Magnífico b Mr. Potro, Trauma I, Trauma II
5) Kalibus b Ángel de Tijuana [hair]

indy (SUN) 10/03/2010 Coliseo Molina, Uruapan, Michoacán [Lucha Libre Morelia (1), Lucha Libre Morelia (2), Lucha Libre Morelia (3), Lucha Libre Morelia (4), Lucha Libre Morelia (5), Lucha Libre Morelia (6)]
1) El Sable DQ Zombi
2) Ángel Dorado Jr. & Súper Chapulín b Fulgor & Legion
3) Ángel Dorado II b Obituary Jr. [Michoacan JUNIOR]
4) Darth Maut I, Darth Maut II, Maniac b Argho, Black Dragón, Danger

CMLL (SUN) 10/03/2010 Coliseo Tulancingo, Tulancingo, Hidalgo [Estrellas del Ring]
1) El Engendro & Rey Vampiro b Lobo Oriental & Pequeño Monkey
2) Mr. Águila & Pequeño Halloween b Stratus & Toro de Guanoro
3) Hijo de Pirata Morgan & Pirata Morgan Jr. b Ángel Suicida & Rey Galáctico
4) Atlantis, Tzunami, Último Guerrero b La Máscara, La Sombra, Máximo

indy (SUN) 10/03/2010 Deportivo Gloria Almada de Bejarano, Cuernavaca, Morelos [Estrellas del Ring]
1) Damian el Inmortal b Kid Power
2) Cazador & Psycho b Koreano & Nacho Aranda
3) Corcel Maldito & Misterio Morelense b Kid Power & Rey Star
4) Brujo de Catemaco & Chamaco Cortes b Apolo Ramírez & Comando

indy (SUN) 10/03/2010 Deportivo La Nueva Moctezuma, Monterrey, Nuevo León
1) Coyote & Destroyer vs Veneno Extremo & Volcan Negro
2) Pedro Navajas & Quinto Misterio vs Ángel del Abismo & HIjo de Destroyer
3) Angelica, Chica de Arabia, Panthro vs Androide, Hija de Karonte, Karonte

indy (SUN) 10/03/2010 Deportivo Siervo de la Nación, Ecatepec, Estado de México [SL386]
1) Terremoto b Stigma
2) Aztlán & Chamaco de Oro b Kaibil & Zérpico
3) Dr. Jekyll & Índio Chamula b Tornado & Zurdog
4) La Parkita & Tonala b Espectrito I & Mini Führer
5) Black Demon, Fishman Jr., Steel Rock b Corsario Negro Jr., Máscara Sagrada, Mercurio

GLW (SUN) 10/03/2010 El Punto Beer, Guadalajara, Jalisco
1) Supper R vs El Trébol
2) Sexi Boy & Tio Lucas vs Bufon & Perro Tapatío
3) El Sabroso & Gran Demonio vs Aster Colvert & Power Blanco
4) El Cobarde & Greant Eku vs Dalia Negra & El Trasvesti
5) Makabre, Roberto Paz Jr., Shiryu Dragón vs Brillante, Índio Cherokee, Tony Rodríguez

indy (SUN) 10/03/2010 Explanada, Iztapalapa, Distrito Federal [The Gladiatores]
1) Chamaco Vadillo & Delta Tiger b Matanza 68 & Tigre Tatuado
2) Pavor & Zebra b Gepardo Azteca & Kiva
3) Brazo Metálico b Dr. Nexus [Copa Iztapalapa Bicentenario, semifinal]
4) Apolo Estrada Jr. b Bobby Zavala [Copa Iztapalapa Bicentenario, semifinal]
5) Hijo del Signo b Freesbe [Copa Iztapalapa Bicentenario, semifinal]
6) Hijo del Signo b Apolo Estrada Jr., Brazo Metálico [Copa Iztapalapa Bicentenario, final]
7) Cocolores b Hermano Muerte II [mask] Part 1 (posted by Fhernando Viçente Reyes) Part 2 (posted by Fhernando Viçente Reyes)

AAA Acosta (SUN) 10/03/2010 Fortín de las Flores, Veracruz [Diario Noticias]
1) Jennifer Blake & Sexy Star b Fabi Apache & Mari Apache
2) El Mesías & La Parka Jr. b Electroshock & Zorro

AAA (SUN) 10/03/2010 Guadalajara, Jalisco
1) Máscarita Sagrada & Octagoncito vs Mini Histeria & Mini Psicosis
2) Gran Apache & Mari Apache vs Billy Boy & Jennifer Blake
3) Aerostar & Súper Fly vs Decnnis & El Brazo
4) El Elegido, Gronda, Octagón vs Cuervo, Ozz, Vampiro Canadiense

CMLL PG (SUN) 10/03/2010 North Austin Event Center, Austin, Texas
1) Black Killer, Mr. ATL, Peligro vs Ener Gumeno, Jaivo VI, Karla Maria
2) Hombre Sin Miedo, Rey Lancer, Último Oriental, Wings vs Dark, Darkus, Skyderman, Tornado Killer
3) Máscarita Dorada & Octagoncito vs Pequeño Violencia & Pierrothito
4) Rossy Moreno & Tiffany vs La Diabólica & Sexy Flor
5) Blue Panther, Histeria, Oriental vs Charly Manson, Mr. Águila, Rey Bucanero [Relevos Increíbles]
6) Místico, Shocker, Súper Porky vs Terrible, Texano, Volador Jr.

AAA (SUN) 10/03/2010 Poliforo Juan Gabriel, Ciudad Juárez, Chihuahua [DJ Spectro, Mas Lucha]
1) Estrella Diabólica & Princesa Guerrera b Baby Star & Zakura
2) Hermes Jr., Metro (Juarez), Perrush-K b Dark Warrior, Imperial, Pantera Asesino
3) Angelix & Génesis Jr. b Escoria & Espíritu
4) Hijo de Suer Ángel, Mr. Alfa, Rey Guerrero b Aero, Argenis, Extreme Tiger
5) Nicho el Millionario b Zorro

CMLL QSM (SUN) 10/03/2010 Salón el Bodegón, Tlahuelilpan, Hidalgo
1) Star Fly b Pequeño Bonsai
2) Histeria Jr. b Rey Guerrero, Súper Mayito
3) Apolo Estrada Jr. b Camaleón II [RSY WELTER]
4) Lobo Vikingo, Nitro, Semental b Camaleón, Cholo, Diva Salvaje
5) Espectrito II & Kissman b La Nueva Parkita & Payaso Dientin [seconds hair]

LLR (SUN) 10/03/2010 Terraza Elma, Apodaca, Nuevo León
1) Ángel Solitario Jr. & Gato Ortis vs Dafnificado & Silver Falcón
2) Destrello Universal, Joker, Luis Reyna vs Al Capone, Hampon I, Tigre De Oro (Monterrey)
3) Angelica, Rey Imagen, Rosa Salvaje vs Hija de Karonte, Mortifero, Sexi Maciel
4) Caifan, Centurión Negro, Karonte vs Bengalí, Difunto I, Veneno
5) Ejecutor vs Mr. Secuestro

indy (SUN) 10/03/2010 Unidad Deportiva de Acapulco, Acapulco, Guerrero [Estrellas del Ring]
1) Quinta Dimension b Rey Jaguar
2) Acuaman Jr. & Astaroth b Anfibius & Birth Man
3) Oceanic & Venganza b Black Fénix & Súper Star
4) Diablo Rojo I, Diablo Rojo II, Furia Guerrera b Agorafobia III, Black Silver Jr., Tunder Bright
5) Ludwig Star b Pez Tiburion [GUERRERO LH]

indy (SUN) 10/03/2010 Unidad Deportiva Salvatierra, Tijuana, Baja California
1) Águila Negra vs Templer
2) Loco Man & Ultra Estrella vs Clásico & Súper Ligth
3) Cadenal Jr. & Galeno vs Army & Shamu
4) Ángel Metálico & Zaeta vs Kamikaze & Silver Star
5) Diamantina Exotico & Rubi Gardenia vs Patrullero I & Patrullero II

CMLL (MON) 10/04/2010 Arena Puebla [el Pancracio, El Sol de Puebla]
1) Blue Center & Centella de Oro b Centauro de Fuego & Mr. Ráfaga
2) Metálico, Metatrón, Sensei b Apocalipsis, Disturbio, Inquisidor
3) Bam Bam, Eléctrico, Shockercito DQ Bracito de Oro, Pequeño Olímpico, Pierrothito
4) Averno, Ephesto, Mephisto b Máximo, Rush, Valiente
5) Atlantis, Mr. Niebla, Último Guerrero b La Máscara, Máscara Dorada, Místico

AAA (MON) 10/04/2010 San Francisco, Papalotla, Tlaxcala [chito @ box y lucha]
1) Fantasy b Chico Malo Jr.
2) Chico Malo I & Chico Malo II b Diva Salvaje & Heavy Boy
3) Lady Sensación & Miss Janeth b Casadnra & Lady Afrodita
4) Máscarita Sagrada & Octagoncito b Mini Chessman & Mini Histeria

indy (TUE) 10/05/2010 Arena Aficion [Estrellas del Ring]
1) Chester vs Kayser
2) El Silencioso vs Hombre Araña
3) Antar, Cronos, Sairus (Aficion) vs Brazo Metálico, El Exótico, Nezzug
4) Maldito Jr., Pandemónium, Péndulo b Ares (Aficion), Máscara Oriental, Niño de Fuego
5) Súper Crazy b Stell Rock [X-LAW JH]

CMLL (TUE) 10/05/2010 Arena Coliseo Guadalajara [Fuego en el Ring]
1) Tondar b Titanio
2) Ángel del Mal & In Memoriam b Astaroth & Hierro
3) Black Metal & Palacio Negro b Exterminador & Maléfico
4) Fabián el Gitano, Metro, Rush b Shigeo Okumura, Vangelis, Yoshihashi * Fabián el Gitano, Metro, Rush vs Shigeo Okumura, Vangelis, Yoshihashi (posted by thecubsfan)
5) La Sombra, Místico, Rotoporky b Averno, Ephesto, Mephisto * La Sombra, Místico, Rotoporky vs Averno, Ephesto, Mephisto (posted by thecubsfan)

CMLL (TUE) 10/05/2010 Arena México [@cmllmagazine, ESTO, SuperLuchas]
1) Cholo, Mortiz, Semental b Freesbe, Príncipe, Robin
2) Pequeño Universo 2000, Pequeño Violencia, Pequeño Warrior b Astral, Pequeño Olímpico, Shockercito *
3) Fuego, Sagrado, Stuka Jr. b Demus 3:16, Pólvora, Virus *
4) Héctor Garza, Mr. Águila, Olímpico b Atlantis, Dragón Rojo Jr., Último Guerrero *
5) La Máscara b Volador Jr. © [MEX LH] *

AAA (WED) 10/06/2010 Salón Quinta Caporales, Comonfort, Guanajuato [AM.com.mx]
1) Gran Apache & Mari Apache vs Billy Boy & Cinthia Moreno
2) Crazy Boy & Extreme Tiger b Escoria & Joe Lider
3) Alan Stone & La Parka Jr. b Electroshock & Silver King

IWRG (THU) 10/07/2010 Arena Naucalpan [Mi Lucha Libre, The Gladiatores]
1) Keshin Black b Guizmo * Part 1 (posted by WarriorsX2000)
2) Dinamic Black & Golondrina b Alan Extreme & Némesis
3) Carta Brava Jr., Comando Negro, Magia Negra b Aeroman, Brazo Metálico, Freelance * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
4) Chico Che, el Ángel, Suicida b Avisman, Bombero Infernal, El Hijo del Diablo * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000) Part 3 (posted by WarriorsX2000)
5) Hernandez, Máscara Año 2000 Jr., Último Gladiador b Christian, Trauma I, Veneno * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000) Part 3 (posted by WarriorsX2000) Part 4 (posted by WarriorsX2000)

indy (THU) 10/07/2010 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Aero Kid & Astro Kid vs Fénix & Kid Azteca
2) El Tackle & Piloto Negro vs Camorra & Súper Punk
3) El Auténtico & Eterno vs Gringo Loko & Sadico
4) Dorado Jr., Mr. Guerrero, Sexy Piscis vs Araña del Futuro, Hijo del Soberano, Vector

DANTES (THU) 10/07/2010 Bar F. Bolko, Zapopan, Jalisco
1) Quazar vs La Mole
2) Star Fire vs lady Crazy
3) Cometa & Lasser vs Mugrosos Vago I & Mugrosos Vago II
4) Rayman, Tony Rivera, Xavier Cruz vs Apolo Dantés, Cesar Dantes, Guerrero Negro

AAA (THU) 10/07/2010 Gimnasio Agustín Millán, Toluca, Estado de México
1) La Parkita & Máscarita Divina vs Mini Histeria & Mini Psicosis
2) El Brazo, Fabi Apache, Gato Eveready vs Decnnis, La Hechicera, Psicosis III
3) Aerostar, Argenis, Súper Fly vs Cuervo, Espíritu, Ozz
4) El Mesías & La Parka Jr. vs Electroshock & Silver King

indy (THU) 10/07/2010 Gimnasio de la Villa, Tamatán, Tamaulipas [La Verdad]
1) Guardián & Zero b Furia Negra & Pepe Maisy
2) Black Demon Jr. & Two Xtream b Charro Negro & Stigma
3) Mini Silver Fly, Mini Two Xtream, Steel Boy DQ Mini Eitario, Mini Golden Dark, Mini Violencia Extrema
4) Ángelus, Galloian, Mercenario Jr. CO Black Power, Dinky Jr., Red Dragón
5) Gardenia Azteca, Rosa Salvaje, Súper Vaquero DRAW Comando Extremo, Rocker Boy, Rudy González
6) Avispón Negro b Fuego Latino

indy (THU) 10/07/2010 Salón Agricola, Coatepec, Veracruz
1) Karina Duval vs Princesa Egipcia
2) Esciavo & Pandilero vs C. Olímpico & Chambo
3) Dr. Satán Jr. vs El Legendario (93), Casanova
4) Ojo De Halcón & Sicario vs Cat Rocker & El Cholo (Laguna)
5) Gabriel o Gabriella, Jaguar, Joe Lider vs Costero, Perro Mocho, Ricky Estrada

Page: 1 2 3 4 5

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2018-09-24 03:31

Return to Index